English Danish Finnish French German Italian Norwegian Swedish
Na ndiqni nė Facebook

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Hyrje nė portal

Gabim
  • XML Parsing Error at 1:204. Error 4: not well-formed (invalid token)
04
Apr
2016
PDF Shtyp Shpƫrndaje me e-post
Shkruar nga Administrator   
AddThis Social Bookmark Button

Instituti i studiuesve shqiptarė Alb-Shkenca, organizon prej 01 - 03 shtator 2016 nė Tiranė Takimin e tij tė Njėmbėdhjetė.

Tema bosht e Takimit ėshtė:

ROLI I DIASPORĖS NĖ BOTĖN SHQIPTARE, DJE, SOT DHE NESĖR

 Takimi organizohet nė bashkėpunim me:

FAKULTETIN E SHKENCAVE TĖ NATYRĖS TĖ UNIVERSITETIT TĖ TIRANĖS

UNIVERSITETIN E MJEKĖSISĖ TĖ TIRANĖS

Takimi do tė pėrmbajė disa konferenca shkencore. Konferencat do tė organizohen nė mėnyrė tė pavarur nga njėra-tjetra. Nė kuadėr tė secilės konferencė do tė organizohen disa simpoziume (seanca tė veēanta).

Aktivitete tė tjera do tė jenė:

Mbledhje tė Administratės Qendrore tė Institutit Alb-Shkenca.

Mbledhje e Bordit Drejtues dhe

Mbledhje e Pėrgjithshme e Institutit.

Pritet tė organizohen edhe aktivitete shoqėrore.

Kumtesat dhe i gjithė komunikimi gjatė Takimit Ndėrkombėtar do tė zhvillohen nė gjuhėn shqipe dhe angleze.

Pėr mė tepėr detaje ju lutemi shihni shtojcėn ose vizitioni nyjen http://iash-takimet.org/tv2016/home/

Attachments:
Download this file (Thirrja_2016_K_II.pdf)Thirrja_2016_K_II.pdf307 Kb
Last Updated on Monday, 04 April 2016 12:59
 
01
Feb
2016
Leter e Hapun PDF Shtyp Shpƫrndaje me e-post
Shkruar nga Administrator   
AddThis Social Bookmark Button

Ridgefield,CT.USA 30 Janar 2016

Per Deputetet e Kuvendit te Republikes se Shqiperise

Sami Repishti

Zonja dhe Zotenij:
Quhem Sami Repishti, qytetar i lire i Shteteve te Bashkueme te Amerikes, me origjine shqiptare, per te cilen jam kryenalt.
Jam arratise nga Shqiperia ne gusht 1959 (mbas nji burgimi dhjete vjeēar) per papajtushmeni me parimet dhe praktiken e qeverise se ish Partise se Punes se Shqiperise. U detyrova te largohem nga atdheu, por ruejta dhe ushqeva dashunine per “Nanen Shqiperi”, te dhanun nga dy prindet e mi qe paguen ēmimin ma te nalte: baba i im ra viktime e terrorit fashist italian, dhe nana e ime u dermue ne kampin famkeq komunist te Tepelenes, se bashku me motren e vellaun akoma te parritun. Por Shqiperia, viktime e tri diktaturave te shekullit 20, mbetet gjithehere “vendi i shenjte” per mue.

Ashte me kete fryme qe mora inisiativen me ju drejtue sot anetareve te Kuvendit te Republikes se Shqiperise, e me ēfaqe shqetesimin tim te pakufishem per nji zhvillim sa te papritun aq edhe te pafalshem.

Ne emisionin shqip te Zerit te Amerikes (VoA) te dates 25 janar 2016, ndigjova shprehjet e Presidentit te Republikes se Shqiperise, Bujar Nishani, ne lidhje me shqetesimin e tij rreth nji orientimi te mundshem, dhe thellesisht te gabuem te mbylljes me kyē nga organet e “drejtesise” shqiptare te dosjeve dhe ēeshtje te ndryshme…
“Dosjet e krimeve te komunizmit kane 71 vjet qe mbeten pa u hapur dhe pa gjykuar. Ligji per hapjen e dosjeve ndonese dhe i paplote, ende nuk ka filluar te zbatohet. Ligji i hapjes se dosjeve nuk mund te jete, dhe nuk do te jete kurre i plote pa ligjin e lustracionit”. Ai shtoi se”….hetimi dhe denimi i krimeve te komunizmit jane te lidhuna me sigurine kombetare te shqiptareve ne kontekstin strategjik”.

Presidenti Nishani foli edhe “per provokacione te papranueshme”:
“E quaj te papranueshme,” deklaroi ai, “… tendencen e nje neni te tille nga te ashtuquajturit eksperte ne drejtesi per te vendosur ne Kushtetuten e Shqiperise nje nen qe ndalon njehere e pergjithmone hetimin e krimeve te komunizmit. Nga kjo treve dhe toke martiresh u bej thirrje deputeteve te pergjegjshem te Kuvendit te Shqiperise te refuzojne mbeshtetjen dhe miratimin e nje neni te tille ne Kushtetuten e Shqiperise”. E pabesueshme! Sinqerisht e pabesueshme!
Kush ka frike nga hetimi, zbulimi dhe denimi i krimeve komuniste ne Shqiperi?

Ne Kuvendin e Republikes se Shqiperise, te vitit 1992, kur kryetari i Kuvendit kerkoi nga deputetet te ngrihen per nji minut heshtje ne shenj respekti per viktimet e shumeta te komunizmit ne Shqiperi, asnji deputet socialist nuk u ngrit ne kambe. Imazhi i kesaj skene sa primitive aq edhe ofenduese nuk me hiqet asnji here nga mendja.

Ne vitin 1996, Asambleja Parlamentare e Keshillit te Europes miratoi Rezoluten Nr.1096:” Masat per te ērrenjosur trashegimine e sistemeve totalitare-komuniste” Kjo “Rezolute” ne Shqiperi as qe u publikue fare, dhe mediat tona te asaj kohe nuk e pane te arsyeshme me e botue.

Ne vitin 2006, perseri, u aprovue nga Keshilli i Europes, Rezoluta Nr. 1481: ”Domosdoshmeria per denimin nderkombetar te krimeve te rregjimeve totalitare-komuniste”. Ne lidhje me kete, Kuvendi i Republikes se Shqiperise miratoi : ”Rezoluten per denimin e krimeve te kryera nga rregjimi komunist ne Shqiperi”. Deputetet socialiste dolen nga salla pa votue!
Ne vitin 2010, nji delegacion i OKB-se kerkoi nga Shqiperia te denonte krimet e komunizmit ne Shqiperi. Lajmin nuk e dha asnji burim informimi shqiptar.

Me 14 dhetor 2010, u paraqit nji kerkese per nji Gjykate Nderkombetare per denimin e krimeve komuniste nga ish vendet komuniste. Vetem Shqiperia nuk firmoi “kerkesen”. Shqiperia ashte me te vertete “vendi i ēudirave!”

Edhe data “23 gusht” e caktueme me Rezolute te Parlamentit Europian si “Dita e Perkujtimit te Viktimave te Deportimeve, Masakrave” akte te cilesueme si “krime lufte” dhe “krime kunder njerezimit”, shkon e vjen ēdo vit pa asnji ceremoni perkujtimore me karakter zyrtar. Viktimet e vdekuna mbajne heshtjen e perjeteshme, ndersa viktimet qe akoma gjallojne nga vuejtjet e medha kane humbe aftesine e tyne te shprehjes, te denoncimit, e denimit te krimit e te kriminelit….!

Kumbona e alarmit ne Koplik te Malesise se Madhe qe u dha nga Presidenti i Republikes –simbolikisht ne perkujtimin e 71 vjetorit te “kryengritjes se Malesise se Madhe”- ashte jashtezakonisht shqetesuese! Njohja dhe demaskimi i krimeve te kryeme, dhe paralelisht me ata edhe respekti per viktimet e pafajshme te ketyne krimeve jane dy aspekte te se njejtes monedhe: natyra dhe pesha e pergjegjsise sone, si deshmitare te kesaj tragjedie thellesisht njerezore dhe rranjesisht kombetare, ashte nji problem ekzistencial per te gjithe njerezimin e ndershem, problem qe ka karakter politik e personal- dhe fetar per ata qe besojne! Ketu kemi te bajme me “…nje terrorizem shtetror te markes shqiptare”(B.Shehu)

Pavaresisht nga perpjekjet e “propagandisteve” te pakurueshem qe nuk pranojne kete fakt te qarte si drita e diellit, e qe nuk tregojne asnji interesim me deshmue rrjedhimet shkaterruese te atij rregjimi gjakatar qe perjetojme edhe sot, duhet pranue se shkalla e krimeve komuniste ka arrijte ne piken ku mund te cilesohen si “krime kunder njerezimit” te denueshme nga legjislacioni nderkombetar. Keto perpjekje te “propagandisteve”, nuk kane qellim tjeter veēse me largue vemendjen e popullsise shqiptare nga e kaluemja, sa ma gjate qe te jete e mundun…. derisa t’i mbuloje harresa. Me nji zhvillim te ketill ndergjegjet tona do te mbeten te njollosuna; si rrjedhim, pamundesohet integrimi i jone ne Boten e Lire, si qytetare te lire, qe na synojme.

Ky zhvillim duhet te sherbeje dhe per zbulimin e nji aspekti te vendit tone, ne nji kohe te caktueme…! Si ashte e mundun qe i kemi lejue vetes, si shoqeni shqiptare, me zbrite kaq poshte?
Si ashte e mundun qe politika e vendit tone ashte degjenerue deri ne nji shkalle sa te pranoje “propozime” te ketilla?
Si ashte e mundun qe rinia shqiptare, sidomos ajo e shkollueme mbrenda dhe jashte vendit, nuk ka gjete akoma forcen e nevojshme me veprue kunder nji atmosfere ku e keqja nuk denohet ashtu si e meriton?

Shkalla e pafytyresise qe karakterizon “tendencen” me perfshi ne Kushtetuten e Shqiperise nji “nen” … “qe ndalon njehere e pergjithemone hetimin e krimeve te komunizmit” kalon ēdo kufi moral dhe ligjor.

E para, kush ashte ai ose ajo qe ka te drejten me “fale fajin” e kryem nga kushdo qofte, kur ai ose ajo nuk ka qene viktime e krimit komunist? Kush ashte ai ose ajo qe ka autoritetin moral me fale e me vendose ne emen te mijera te pushkatuemve ne gjyqe false ose pa gjyq fare, ne emen te ma shume se 26.000 te burgosuneve politike; ne emen te ma shume se 50.000 pleqve, grave e femijeve te debuem e te internuem per 45 vjet me rradhe ne zonat ma te veshtira te vendit, ku u mbyllen femijte e femijeve te qofte ish personaliteteve politike kundershtare te rregjimit komunist, qofte ata te arratisunve te thjeshte, e qytetare te pafajshem? Me “fale fajin” pa marre parasyshe qindera mijera qytetare te “Republikes” te shpronsuem, te rij e te reja me arsim te mohuem, ish pronare me banesa te sekuestrueme arbitrarisht…..dhe nji popullsi e tane qe jetoi dekada te gjata me buke te racionueme e mungesa ushqimore te perditeshme, kufoma levizese ne sheshet e qytetit dhe rruget e fshatit, te frikesuem deri ne palc nga kercenimet e pa nderpreme te “Nanes Parti” dhe te legjoneve famkeq te Sigurimit te Shtetit?
E dyta, si ashte e mundun qe nji “nen i Kushtetutes” te aprovohet ne nji sistem ku Kushtetuta ashte ligji themeltar i vendit, dhe esenca e ketij ligji ashte mbrojtja e jetes dhe lirise se qytetareve? Me nji fjale, te mohohet e drejta e qytetarit te lire me hetue, me u ankue, me denoncue krimin, e me kerkue drejtesi nga organet shtetnore per krimin e kryem?
Nji tendence e ketill ashte absurde ne formen e saj dhe perverse ne substance!
*****
Zhvillimi i ngjarjeve ne “kampin socialist” mbas L2B ka vertetue se me qene nji ish i persekutuem nuk do te thote garanci se nuk do te persekutosh te tjeret. Shume nga udheheqsit komuniste nderkombetar kane kalue neper persekutime, dhe me “fitoren” e tyne kane persekutue te tjeret me dhune, kane mbushe burgjet, e kane vendose rregjimin e terrorit. Nji klase e re e privilegjueme ka ardhe ne fuqi dhe ashte mbajte me dhune.…por ka deshtue ne krijimin e nji shoqenie te re qe trajton te gjithe qytetaret me dinjitet, tue mbjelle keshtu faren e vete-shkaterrimit! Koncepti “diktature ma pare, nevojet jetesore ma vone” ashte nji koncept qe korrupton natyren e njeriut. “Nostalgjiket” ne ēdo vend ish-komunist, sot te pasunuem arbitrarisht do te vazhdojne me mbajte nji gjendje te tensionueme me konflikte, padrejtesi, korrupsion e mjerim…..dhe mundesisht me diktatore te rij!

Dhe kjo mjafton qe vendi i jone te mos ngrihet kurre ne kambe me nji shoqeni civile te ndergjegjshme per rolin e saj: nji shoqeni e njerezishme, tolerante, e permbi te gjitha jo e dhuneshme: “qytetarin” pjesemarres e “qytetarine”! Koncepti i qytetarit permban pjesemarrjen koshiente ne jeten shoqenore e politike te vendit; pjesemarrja ashte pengesa kryesore ne luften kunder diktatures dhe ideologjive totalitare. Pjesemarrja koshiente lufton sundimtaret e keqij dhe sherbetoret e tyne me pagese, lufton atmosferen ku ata mashtrojne veten, dhe nuk lejon perseritjen e se kaluemes Ne se e kaluemja kishte ne esence nji element tragjik, perseritja e saj tek ne do te ishte vetem nji komedi fatale!

Mbetet vetem shpresa! A mund te na vjedhin “shpresen” e na te rrijme indiferente? shkruente nji mendje e ndritun keto kohet e fundit. E vazhdon:” A mundet te na mashtrojne dhe te mos shqetesohemi? Si do te dalim nga kjo gjendje?....Si do te zhdukim anormalitetitn e politikes? Si t’iu kthejme njerezve shpresen per te ardhmen? Une mendoj se tani ka ardhe koha qe te behet nje perpjekje e re me sjelle ndryshimin…”(A.Starova)

Ky ashte ndergjegjsimi, hapi i pare i zgjidhjes. Njeriu duhet te jete koshient dhe i bindun per drejtesine e kauzes qe mbron para se te aktivizohet…qe ashte hapi i dyte.
Paralajmerimi i Presidentit te Republikes ashte shume shqetesues! Po te vertetohej, kjo “anderr e keqe” do te perbante nji nga turpet ma te medha ne historine tone kombetare. Do te ishte nji njolle e pashlyeshme per te gjithe neve te rezistences anti-komuniste. Edhe te vdekunit nga varri do te protestojshin kete padrejtesi monumentale. Tashti, ajo qe mbetet nga sulmi pro-komunist ashte kerkesa per ri-arrestimin tone, te gjithe neve, “per fajet e se kaluemes”.… e te mbushen burgjet perseri….me viktimet e se djeshmes tragjike!
Jetojme ne boten e absurdit? Me te vertete jemi jashte aftesise sone me perceptue nji monstruozitet te ketill!

Sinqerisht i jueji:

Sami Repishti, Ph.,D.
pedagog ne pension
ish i burgosun politik (1946-56)
aktivist per te drejtat e njeriut

Last Updated on Monday, 01 February 2016 13:01
 
05
Jan
2016
PDF Shtyp Shpƫrndaje me e-post
Shkruar nga Administrator   
AddThis Social Bookmark Button

 

30 dhjetor 2015

 

 

Instituti Alb-Shkenca, struktura e parė dhe e vetme akademike deri mė sot qė tubon studiues nga hapėsira mbarėshqiptare e diaspora, pėrshėndet vendimin e 24 dhjetorit tė Parlamentit tė Maqedonisė pėr themelimin e universitetit mė tė ri tė shqiptarėve nė kryeqytetin e vendit, nė Shkup. Ky vendim ėshtė lajmi mė i gėzuar i kėtij fundviti dhe njėri ndėr lajmet mė tė mira tė vitit 2015 pėr tė gjithė shqiptarėt kudo qė janė.

24 dhjetori 2015 do tė hyjė nė kalendarin e arsimit tė lartė tė shqiptarėve tė Maqedonisė si datė me rėndėsi tė madhe historike, pasi plotėson njė ėndėrr tė kahmotshme tė tyre. Pėr herė tė parė nė historinė e Maqedonisė, shqiptarėt fitojnė universitetin publik nė gjuhėn amtare. Universiteti do tė mbajė emrin e humanistes dhe shenjtores shqiptare, Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nėna Terezė nė tė gjithė botėn.

Kjo ėshtė ngjarje e madhe historike, sepse Shkupi merr njė domethėnie tė re: tė investimit nė krijimin dhe ngritjen e njė elite tė re shqiptare nė Maqedoni. Zanafilla e arsimimit shqip nė kėtė krah tė kombit ėshtė e moēme. Prej kėtu janė hartuar raportet e Budit, tė Bogdanit e tė pararilindėsve tė tjerė, nė tė cilėt kėrkohej hapja e shkollave pėr shqiptarėt. Kėrkesa tė ngjashme janė pėrsėritur edhe para njė shekulli nė Parlamentin Osman nga Hasan Prishtina, Dervish Hima e Ibrahim Temo, por kanė pėrfunduar pa sukses. Shkupjanėt plotėsojnė kėshtu nevojėn e madhe pėr arsimim tė lartė, sepse kishin mbetur tė fundit, krahasuar me shqiptarėt e krahinave tė tjera shqiptare, si tė atyre nė Kosovė e Shqipėri, ashtu edhe tė atyre nė Republikė.

Hapja e kėtij universiteti nė Shkup ėshtė njė ngjarje e madhe nė historinė kombėtare shqiptare, sepse ai do tė shėrbejė edhe si kthim nė identitetin e dikurshėm tė kėtij qyteti, nė ngritjen e dinjitetit dhe rikthimin e krenarisė kombėtare qė kishte Shkupi nė tė kaluarėn e shqiptarėve. Shkupi ka qenė qendėr e rėndėsishme e zhvillimeve historike e kulturore pėr shqiptarėt pėrgjatė shekujve: kryeqendėr e Vilajetit tė Kosovės dhe ndėr qytetet e para tė ēliruara nga sundimi Osman, nė javėn e parė tė gushtit tė vitit 1912. Tani bėhet edhe kryeqendra e arsimimit tė lartė tė shqiptarėve tė Maqedonisė, nė gjuhėn kombėtare. Republika e Maqedonisė duke u mundėsuar shqiptarėve arsimim tė lartė nė gjuhėn amtare bėhet edhe mė shumė atdheu i tė gjithė qytetarėve tė saj, i tė gjitha kombeve tė saj.

Themelimi i kėsaj vatre arsimore e shkencore nė gjuhėn shqipe nė Shkup ėshtė njė arritje e madhe dhe njė hap shumė i rėndėsishėm e largpamės i lidershipit shqiptar tė Maqedonisė nė drejtim tė ngritjes sė nivelit tė arsimit shqiptar, tė pėrhapjes sė dijes e tė kulturės edhe pėr shqiptarėt e Shkupit me rrethinė qė kanė mbetur tė fundit nė hartėn kombėtare.

Universiteti i Shkupit duhet tė bėhet shtylla kurrizore e ngritjes arsimore jo vetėm e shqiptarėve tė Shkupit e tė Maqedonisė, por edhe tė Kosovės, Shqipėrisė e Luginės, si dhe tė gjithė atyre qė dėshirojnė arsimim cilėsor.Vetėkuptohet se vetėm pėrmes dijes e librave, arsimimit e kulturės shkencore mund tė ndryshojnė brezat e rinj, por dhe tė bėhen konkurrues. Hapen dyert e standardeve tė larta tė rekrutimit dhe tė angazhimit tė stafit akademik shqiptar, pėr dije konkurruese ndėrshqiptare dhe bashkėkohore ndėrkombėtare, pra tė njė bėrthame cilėsore arsimore e shkencore profesionale dhe jetėgjatė. Ky institucion i lartė i arsimimit dhe i ngritjes shkencore pritet tė ndihmojė nė avancimin e arsimit shqip e tė shkencės shqiptare nė Maqedoni. Pritshmėritė janė tė mėdha dhe ne kemi besim qė ky universitet do t’i pėrmbushė ato brenda njė kohe tė shkurtėr. Lajmi ia vlen tė festohet edhe nė Tiranė e Prishtinė, si dhe kudo qė jetojnė shqiptarėt.

Instituti Alb-Shkenca me rrjetin e tij mė gjithėpėrfshirės anembanė botės tė studiuesve dhe shkencėtarėve shqiptarė tė tė gjitha disiplinave ėshtė i gatshėm tė japė kontributin e tij nė ngritjen e strukturave dhe kurikulave tė Universitetit tė ri tė Shkupit “Nėnė Tereza”.

 

Bordi drejtues i Institutit Alb – Shkenca me degė nė Maqedoni, Kosovė dhe Shqipėri:

 

Prof. Dr. Gentian Zyberi, Dr. Eshref Januzaj, Prof. Dr. Fatos Ylli, Prof. Dr. Zeqirja Neziri, Prof. Dr. Bashkim Ziberi, Prof. Dr. Shpresa Hoxha, Prof. Dr. Ardian Maēi, Prof. Dr. Musa Rizaj, Prof. Dr. Kristaq Jorgo, Dr. Edlira Mullaj, Prof. Dr. Evan Rroēo, Prof. Dr. Ardian Harri, Prof. Dr. Aleksandėr Kocani, Dr. Altin Stafa. 

Last Updated on Tuesday, 05 January 2016 13:05
 
27
Nov
2015
PDF Shtyp Shpƫrndaje me e-post
Shkruar nga Administrator   
AddThis Social Bookmark Button

Shqipėria nė Udhėkryq tė Demokracisė

Dr. Elez Biberaj*

Drejtor i Drejtorisė sė Euroazisė

Zėri i Amerikės

 

Fjala nė Konferencėn “ Shqipėria 25 Vjet pas Komunizmit”

Instituti i Studimeve Ndėrkombėtare

Tiranė

25 nėntor 2015

Faleminderit shumė pėr ftesėn pėr tė marrė pjesė nė kėtė simpozium tė rėndėsishėm. Jam shumė i lumtur qė ndodhem kėtu nė Tiranė nė pėrvjetorin e kėsaj ngjarje tė jashtėzakonshme. Ėshtė kėnaqėsi e veēantė tė ndodhem kėtu nė shoqėrinė e personaliteteve tė njohura dhe tė miqve e kolegėve.  

Njėzetepesė vjet pas pėrmbysjes sė regjimit komunist totalitar tė Enver Hoxhės, shqiptarėt kanė tė drejtė tė ndihen krenarė pėr arritjet politike dhe ekonomike qė ka shėnuar vendi i tyre. Shqipėria tashmė ėshtė njė vend i transformuar. Janė zhvilluar tetė zgjedhje parlamentare qė nga viti 1991, me rotacion pushteti mes dy partive mė tė mėdha politike. Shqiptarėt pėrgjithsisht i kanė pranuar normat demokratike dhe demokracia shihet si sistemi ideal politik.  Mbrojtja e tė drejtave tė njeriut dhe ndarja e pushteteve janė tė mishėruara nė kushtetutė. Zbatimi i reformave ka sjellė rritje ekonomike tė qėndrueshme, pėrmirėsime nė infrastrukture, dhe ulje tė varfėrisė. Shqipėria po ashtu ka parė lindjen e njė media dinamike dhe tė shumėllojshme. Dhe ndėrsa niveli i angazhimit qytetar nuk ėshtė shumė i lartė, roli i shoqėrisė civile po bėhen gjithėnjė mė i rėndėsishėm dhe nė disa raste ajo ka arritur tė ndikojnė nė procesin vendim-marrės tė qeverisė.

Qėndrimet e Shqipėrisė nė politikėn e jashtme kanė qėnė nė pėrputhje me interesat kryesorė rajonale e botėrore tė Shteteve tė Bashkuara dhe Bashkimit Evropian. Pėrmes partneritetit me Shtetet e Bashkuara, anėtarėsimit nė NATO dhe tani, edhe si vend kandidat i BE-sė, Shqipėria ėshtė pozicionuar vendosmėrisht mė Perėndimin. Kursi qė kanė pėrqafuar shqiptarėt ėshtė ai i thellimit tė lidhjeve historike me Evropėn e me vlerat demokratike, dhe kundėrshtimin i ekstremizmit fetar. Shqipėria ka mbėshtetur fuqishėm bashkėpunimin dhe pajtimin nė Ballkan dhe roli i e saj nė rajon ėshtė rritur ndjeshėm.

Megjithė kėto arritje mbresėlėnėse, Shqipėria demokratike e gjen veten nė udhėkryq. Ajo vlerėsohet shumė mė ulėt se shumica e ish vendeve tė bllokut sovjetik dhe republikave jugosllave pėr treguesit e demokracisė, dhe ende nuk ka krijuar njė sistem mirė-funksionues demokratik. Shqipėria vuan mė shumė se vendet e tjera qė kanė kryer tranzicionin nga komunizmi nė njė sistem shumė-partiak, nga cilėsia e ulėt e demokracisė. Siē thekson edhe raporti i fundit i Komisionit Evropian, Shqipėria duhet tė bėjė shumė mė tepėr pėr tė forcuar shtetin ligjor, pėr tė intensifikuar luftėn kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar, pėr funksonimin e duhur tė institucioneve tė shtetit, pėr tė pastruar parlamentin nga elementėt kriminalė dhe tė korruptuar, dhe pėr tė realizuar reforma tė thella nė drejtėsi.

Ka shumė faktorė qė shpjegojnė pėrparimin e dobėt demokratik tė Shqipėrisė: mungesa e njė kulture demokratike, trashėgimia komuniste, dhe dobėsia ekonomike. Por, pa dashur tė minimizoj rėndėsinė e tyre, nuk ka asnjė dyshim se shumė prej vėshtirėsive me tė cilat pėrballet Shqipėria janė pasojė e drejtėpėrdrejtė e qėndrimeve dhe vendimeve tė elitave tė saj qeverisėse. Gabime, dėshtime, politika jo tė drejta, dhe raste tė humbura kanė qėnė tipare tė pėrbashkėta tė qeverive demokrate edhe tė atyre socialiste.

Shqipėria ndeshet me njė numėr sfidash tė ndėrlikuara.  Ato do tė vėnė nė provė aftėsitė udhėheqėse tė politikanėve tė tanishėm dhe do tė pėrcaktojnė nė se Shqipėria do tė arrijė tė konsolidojė plotėsisht demokracinė e saj. 

Ēėshtja mė jetike mbetet ekonomia. Shqipėria renditet mes vendeve mė tė varfėra nė rajon, me papunėsi tė lartė dhe mundėsi tė kufizuara ekonomike. Segmente tė tėra tė shoqėrisė besojnė se nuk kanė asgjė nė dorė pėr tė pėrcaktuar tė ardhmen e vendit tė tyre, ose pėr tė ndikuar tek vendimet politike qė kanė tė bėjnė me interesat e tyre jetike. Shqipėria ėshtė njė nga vendet qė prodhon numrin mė tė lartė tė imigrantėve. Rreth 20 pėr qind e popullsisė ėshtė largur nga vendi qė nga fillimi i viteve ’90.  Dhe siē kemi parė me valėn e fundit tė emigrantėve, Shqipėria po humbet shumė nga qytetarėt e saj tė edukur dhe nė moshė tė re – qė janė pjesa mė vitale e popullsisė. Humbja e shpresės dhe pėrkeqėsimi i gjendjes ekonomike, janė tregues qė Shqipėria mund tė jetė nė prag tė humbjes sė garės mes mundėsive ekonomike dhe pakėnaqėsisė.

Korrupsioni, paligjshmėria e pėrhershme, dhe dėshtimi pėr tė forcuar shtetin ligjor, pėrbėjnė njė kėrcėnim serioz pėr vetė ekzistencėn e demokracisė nė Shqipėri. Korrupsioni ka hedhur rrėnjė nė tė gjitha nivelet e qeverisjes dhe tė shoqėrisė.  Mbajtja e njė posti publik ose nė administratė ėshtė kthyer nė rrugėn mė tė mirė pėr t’u pasuruar. Pasuria dhe pushteti janė pėrqėndruar nė duart e njė grupi tė vogėl. Drejtėsia shihet si njė nga institucionet mė tė korruptuara nė Shqipėri. Korrupsioni dhe mungesa e shtetit ligjor mishėrohen mė sė miri tek kriminalizimi i parlamentit dhe tek paturpėsia se si zyrtarėt pėrpiqen pėr tė ndikuar tek vendimet e gjykatave. Rrallė ndodh qė zyrtarė tė zgjedhur apo tė emėruar tė ndėshkohen pėr abuzim pushteti, korrupsion apo shkelje tė tjera. Prandaj nuk ėshtė pėr t’u habitur qė publiku nuk ka shumė besim tek fushata e qeverisė kundėr korrupsionit dhe tek kryerja e reformave tė thella nė drejtėsi.

Media nė Shqipėri ka bėrė pak pėrparim drejt tė qėnit njė pushtet i katėrt funksionues. Shumica e mediave janė tė lidhura me qeverinė ose me parti apo politikanė tė caktuar. Ndonėse qeveri tė ndryshme e kanė shpallur veten si kampionė tė shtypit tė lirė, shpesh ato kanė ushtruar trysni me forma tė ndryshme ndaj mediave, si mosdhėnie reklamash, apo duke u bėrė trysni pronarėve ose bizneseve tė tyre. Biznesmenė tė njohur, tė lidhur ngushtė me partitė politike nė qeveri ose opozitė, kanė blerė gazeta dhe stacione tė rėndėsishme televizive. Shumė gazetarė, tė pambrojtur nga trysnia politike dhe ekonomike, praktikojnė gjerėsisht auto-censurėn dhe kanė njė mungesė profesionalizmi dhe etike. Vendosja e njė shtypi vėrtetė tė lirė, do tė kėrkojė qė gazetarėt t’i mbrojnė mė me forcė tė drejtat e tyre. E lidhur ngushtė me kėtė, ėshtė nevoja qė gazetarėt t’u qėndrojnė besnik standarteve profesionale tė gazetarisė. Nė shumicėn e rasteve, nuk ka asnjė lloj muri-ndarės midis zyrtarėve qeveritarė dhe pronarėve tė mediave nga njera anė, dhe gazetarėve nga ana tjetėr, njė ndarje e nevojshme pėr tė siguruar integritetin redaksional dhe pavarėsinė e shtypit.

Ndoshta pengesa kryesore qė Shqipėria nuk ka arritur potencialin e saj tė plotė demokratik, ka qėnė polarizimi politik. Politika nė Shqipėri vazhdon tė jetė tejet konfrontuese dhe pėrēarėse. Dy forcat kryesore, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike, nuk kanė pranuar tė angazhohen nė arritjen e kompromiseve, qė janė njė normė e zakonshme nė njė shoqėri demokratike. Qėllim kryesor i tyre ka qėnė sigurimi dhe mbajtja e pushtetit. Nė funksion tė realizimit tė kėtij qėllimi, ato janė angazhuar nė praktika tė dyshimta demokratike – nuk kanė respektuar shtetin ligjor, kanė shpėrndarė pasuritė publike sipas parapėlqimit partiak, kanė ndryshuar rregullat e lojės nga njė palė zgjedhje nė tjetrėn dhe kanė ushtruar trysni ndaj institucioneve tė pavarura dhe grupeve tė shoqėrisė civile. Kur janė nė opozitė, ose gjatė fushatave elektorale, politikanėt shqiptarė e portretizojnė veten si udhėheqės frymėzues, reformatorė, konsensual, dhe mbėshtetės tė reformave politike dhe ekonomike qė synojnė shndėrrimin e Shqipėrisė nė njė shtet funksionues demokratik. Por kur vijnė nė pushtet, shumė shpejt largohen nga rruga demokratike, shmangin kontrollet dhe balancat institucionale, qė mė parė i mbėshtesnin, konsolidojnė pushtetin me qėndrime anti-demokratike, dhe pėrpiqen tė kapin shtetin pėr pėrfitime ekonomike. Ēdo qeveri e re ka kryer spastrime tė mėdha nė administratėn shtetėrore. Shqipėria ende nuk ka arritur tė zėvendėsojė klientelizmin dhe interesat partiake, me meritokracinė pėr punėsimet nė administratėn publike.  

Last Updated on Friday, 27 November 2015 09:33